Lokale na pracownie twórcze
    Dyskusja o pracowniach artystycznych | Pytania od publiczności

Częścią życia artystycznego stolicy są pracownie warszawskich twórców. Dlatego też w ramach WWB6 przeprowadziliśmy diagnozę sytuacji lokalowej w Warszawie w kontekście pracowni miejskich.

Stworzyliśmy też publikację poświęconą temu tematowi, zawierającą rekomendacje dla Urzędu Miasta st. Warszawy (publikacja dostępna jest na stronie festiwalu i Muzeum Sztuki Nowoczesnej). Publikacja to początek naszej pracy nad wpływem na zmianę systemową i kulturową warunków najmu miejskich lokali na pracownie i swoistym przewodnikiem po ich świecie dla warszawskich artystów. Podczas debaty przedstawimy wnioski z badania i rozpoczniemy rozmowę o potencjalnych zmianach polityki miejskiej w tym kontekście. Do dyskusji zapraszamy wszystkich – aktywistów, naukowców, urzędników, artystów i mieszkańców.

Prowadzenie: Marta Żakowska. Uczestnicy: Jarosław Jóźwiak, Michał Krasucki, Laura Pawela, Tomasz Thun-Janowski, Beata Wrońska-Freudenheim, Tomasz Załuski.

POBIERZ tekst towarzyszący wydarzeniu: Marta Żakowska - „Miejskie pracownie warszawskich artystów” (PDF)