Tutaj uczą sztuki. Pałac Młodzieży
Spotkanie w Pałacu Młodzieży

• Tutaj uczą sztuki. Pałac Młodzieży
    fot. archiwum Jarosława Modzelewskiego

Jaka jest rola edukatorów w procesie kształcenia artystycznego? Czym były kursy malarstwa w prywatnej pracowni Janusza Petrykowskiego, a także Szkoła Sztuki, założona przez Jarosława Modzelewskiego i Marka Sobczyka?

Spotkanie poświęcone cenionym miejscom edukacji przedakademickiej - prywatnym kursom, które nieraz stanowią przepustkę do dalszej edukacji w zakresie sztuk wizualnych. Zaproszeni goście opowiedzą o formatywnych doświadczeniach związanych z pierwszymi krokami, jakie stawiali na drodze ku karierze artystycznej, a także o własnych doświadczeniach w roli edukatorów. Opowiemy też o samym Pałacu Młodzieży, do którego wychowanków zaliczają się cenieni malarze, m.in. sam Jarosław Modzelewski.